5 oznak, że Twój kotek naprawdę bardzo Cię kocha!

Uczucia ludzkie bardzo często ciężko wybadać. Kwiaty, romatyczna kolacja, zaręczyny – to tylko kilka rzeczy, które pozwolą nam się domyślić, że ktoś coś do nas czuje. W przypadku kotków jest o wiele, wiele łatwiej. Jak sprawdzić, czy kot nas kocha? Zapraszamy do lektury!

1. Kot ociera się o Twoje nogi

Oczywiście pamiętajmy o tym, że nie jest to wyznacznik! Jednak jeśli mamy kotka już długo, a on nadal ociera się o nasze nóżki – oznacza to, że akceptuje nas, a jeśli połączymy to z innymi aspektami, z pewnością możemy śmiało stwierdzić, że jest w nas zakochany po uszy!

2. Kot mruczy

Koty mruczą przeważnie wtedy, kiedy są szczęśliwe, więc jeśli np. rano po przebudzeniu się kotek zaczyna mruczeć, to znaczy, że jest szczęśliwy, a to oznacza, że czuje się z nami dobrze! Jeśli natomiast mruczy wtedy, kiedy zaczynamy go miziać czy brać na ręce – wtedy jest to oznaka absolutnej miłości!

3. Kot trąca Cie łepkiem

W ten sposób maluch oznacza nas swoim zapachem. To w ich środowisku naprawdę wiele znaczy. Robią to główką, ponieważ to właśnie tam znajdują się gruczoły, odpowiedzialne za zapach!

4. Ugniatanie

Ten element kochamy chyba najbardziej! Balto nieustannie ugniata Emilkę, a przede wszystkim jej włosy. Te ruchy pozostały im z dzieciństwa – kotki za młodu ugniatają w ten sposób Mamę. Rozumiecie już, jak ogromne jest to dla nas wyróżnienie?  

5. Twój kot Cie kocha, jeśli lubi spędzać czas “bardzo blisko” nas

Jakkolwiek śmiesznie to brzmi – Balto bardzo lubi kłaść się na nas, kiedy leżymy w łóżku. Przychodzi do nas, troszkę się pokręci, poociera, a następnie położy się na którymś z nas. Jeśli nie pozwalamy na to (bo np. oglądamy film i lekko przeszkadza) – najczęściej kładzie się na poduszce obok. Muminek za to kocha siedzieć nam w nogach 🙂 Jeśli Twój kotek spędza z wami dużo czasu i interesuje go to, co się dzieje dookoła was – z pewnością nie jest to tylko ciekawość, a oznaka Kociej Miłości!

Jakie znacie inne kocie zachowania, które są oznaką kociej miłości? 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *