Chory kotek – co robić?

Kotki tak samo jak ludzie – mogą zachorować. Są jednak w trudniejszej sytuacji, niż my. Chory kotek ma zdecydowanie gorzej. Nie pójdzie przecież sam do lekarza, może liczyć tylko i wyłącznie na naszą pomoc! Jak reagować, aby wszystkie choroby naszych maluchów leczyć już w zarodku?

JAK ROZPOZNAĆ, ŻE KOTEK JEST CHORY?

Większość objawów zauważymy od razu. Są one bardzo podobne do tych, które towarzyszą ludziom. Brak apetytu, brak chęci do zabaw, o wiele dłuższy sen, osowiałość, kaszel, katar, wymioty, nagły spadek wagi – jeśli interesujemy się naszym kociakiem – od razu zauważymy, że coś jest nie tak. Co zrobić w sytuacji, kiedy nasz kotek czuje się źle?


Odpowiedź jest banalna: powinniśmy udać się do weterynarza!

Jeśli podejrzewamy chorobę u kota, powinniśmy skonsultować się ze specjalistą – tylko on jest w stanie powiedzieć, czy problem jest przejściowy, czy lepiej rozpocząć leczenie!

Często martwimy się chorobami naszych maluchów. Specjalnie dla was utworzyliśmy kategorię kocie choroby na której będziemy opisywać, czym są dane choroby, czego możemy się spodziewać, a także o czym powinniśmy pamiętać, mając chorego kotka w domu!

chore oko kotek
Kotek Balto z chorym okiem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *