Dlaczego koty ugniatają?

Na bank każdy z was spotkał się z sytuacją, w której kociak ugniata kocyk, czy nas samych. Absolutnie nie powinniśmy się tym martwić! Jest to urocze, a często także bardzo przyjemne!

Dlaczego koty ugniatają?

Najczęściej dlatego, że są zrelaksowane i czują się bardzo dobrze! Na pewno zauważyliście, że podczas ugniatania kotki również mruczą. Ugniatanie to tylko kolejna, miła dla nas informacja, ponieważ wszystkie te detale dają nam gwarancję na to, że kotek czuje się z nami dobrze!

Czasami jest tak, że kotek gniecie i wbija w nas pazurki. Bywa to bolesne, ale naprawdę rzadko. Jeśli mamy z tym problem, powinniśmy znaleźć kotkowi coś innego do ugniatania albo… po prostu częściej skracać mu pazurki 🙂   

Skąd to się bierze?

Jest to odruch, który wziął się z dzieciństwa. Kocia mama kładzie się, a dookoła niej gromadzą się kociaki, które ssają pokarm. Ugniatają, ponieważ dzięki temu pokarm leci szybciej! Czy to nie jest normalne, że bezpieczny i nakarmiony kotek, przytulony przez mamę i rodzeństwo jest szczęśliwy i mruczy? Ślinienie natomiast pojawiało się wtedy, kiedy kociaki czekały na mleczko – na samą myśl ciekła im ślinka!

Podsumowując: Jeśli kotek ugniata Ciebie albo rzeczy w okolicy – jest mu tak dobrze, jak przy Mamie, czyli lepiej być nie może! Gratulacje! 🙂

Jeśli interesują Cie inne kocie ciekawostki, koniecznie zerknij do naszej kategorii: kocie ciekawostki 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *